Moja twórczość

Temat: WOUXUN KG-UVD1
Za chwilę będzie można to radio kupić w Ikei (z logo Ikei oczywiście ) Albo jeszcze lepiej, w Biedronce z logo Biedronki. Zdania na temat tego radia nie zmienię bez względu na to, kto je będzie produkować Jest to chiński klon Yaesu VX-170E. Wersja "P" jest bez tonu 1750, bez "P" z tonem.
Co do odbiornika w VX-7, to rzeczywiście audio jest przytłumione. W drugą stronę również nie jest najlepiej. Mikrofon cichy, czasami druga strona nie jest w stanie zrozumieć, co mówimy, kiedy radiotelefon oddalony jest od twarzy.

EDIT:
Owszem, chwalę sobie Navcomm'y serii TK-750/760, ponieważ w środku znajdują się płyty główne Kenwood'a (nie wiem, jak wygląda wersja TK-750MKII, która od niedawna jest sprzedawana. Na pewno różni się od poprzedniej klawiaturą, wyświetlaczem i zapewne menu. Każdy, kto posiada te radia wie, jak pracują. Wystarczy zobaczyć, ile w sieci jest ofert odsprzedaży Navcommów, a ile tych Wouxunów. Każdy kto kupił Wouxuna, szybko się go pozbywa. Nie będę mówić dlaczego. W chwili obecnej na Allegro jest do kupienia za cenę 370 nowy. Ofert kupna: 0 Mam nadzieję, że nikt normalny się na to nie połakomi, bo za tydzień znów będzie je można kupić na Allegro
Źródło: pmr446.info/viewtopic.php?t=1627Temat: Przegląd prasy

Grzegorz Szkutnik zrezygnował z funkcji prezesa i dyrektora Motoru Lublin
Podczas poniedziałkowego zebrania sprawozdawczo-wyborczego Grzegorz Szkutnik złożył dymisję z funkcji prezesa i dyrektora Motoru Lublin.
W najbliższych dniach zarząd, który został okrojony do pięciu osób i uzupełniony dodatkowo przez Krystynę Czubacką, zbierze się i dokonana nowego podziału władzy.

Większość uczestników "walnego” opowiedziała się za wejściem stowarzyszenia do spółki, w zamian za piłkarzy i grupy młodzieżowe. Pojawiły się jednak również inne propozycje.

– Uważam, że nie powinniśmy oglądać się na nikogo, ale sami ubiegać się o przyznanie licencji. Według mojego wyliczenia, 180 tys. zł, które jesteśmy w stanie zgromadzić od sponsorów, wystarczy na grę na tym szczeblu rozgrywek – mówił w poniedziałek Andrzej Skubis.

– Nie róbcie draki. I co, znów będziecie kazali grać piłkarzom za darmo? – ripostował jeden z kibiców. Jak się okazało, stowarzyszenie już złożyło wniosek o przyznanie licencji. Tak nam przekazano wczoraj w Polskim Związku Piłki Nożnej.

Będzie on rozpatrywany 25 czerwca.

– Na razie wniosek o licencję napłynął jedynie ze strony LKP. Spartakus ani Spółka Motor, która zresztą nie jest naszym członkiem, nie przedłożyli nam dotychczas odpowiednich dokumentów – powiedział Krzysztof Smulski, przewodniczący Komisja ds. Licencji Klubowych II ligi.dwPiłkarze lubelskiego Motoru nie zagrają dla spółki
We wtorek odbyło się spotkanie przedstawicieli spółki akcyjnej Motor Lublin z piłkarzami, którzy reprezentowali barwy lubelskiego klubu w I lidze. Uczestniczyło w nim sześciu zawodników.
Na spotkaniu prezes spółki Agnieszka Smreczyńska-Gąbka przedstawiła piłkarzom ofertę gry w II-ligowym Motorze, który będzie występował na licencji Spartakusa Szarowola. - Warunki, jakie przedstawiła nam pani prezes, są śmieszne - mówi kapitan Motoru Przemysław Żmuda. - Więcej można zarobić, pracując w kasie w Biedronce.

Przedstawiciele spółki zaproponowali piłkarzom 1260 zł brutto miesięcznie. Zresztą już przed spotkaniem było wiadome, że niewielu piłkarzy z obecnej kadry klubu będzie chciało pozostać w Lublinie. - Wielu chłopaków wyjechało na testy czy na rozmowy z innymi klubami - tłumaczy Żmuda. - Na spotkanie przyszło tylko sześciu zawodników, co też o czymś świadczy. Nie sądzę, żeby ktoś z pierwszej drużyny został w Lublinie.

Z klubu odchodzi także sam Żmuda. - Podpisałem już kontrakt z II-ligową Olimpią Grudziądz - mówi były już kapitan żółto-biało-niebieskich. - Byłem w Grudziądzu i zdziwiło mnie to, że w mieście mniejszym od Lublina można zorganizować taki normalny klub. Tam można znaleźć 70 małych sponsorów, a w Lublinie jest problem nawet z jednym.

Na kim klub oprze zatem swoją kadrę? Możliwe, że będą to młodzi zawodnicy rezerw LKP Motor, bo stowarzyszenie chce wejść do spółki przekazując im piłkarzy, a także grupy młodzieżowe. - Chcemy być w spółce na zasadach podobnych do pana Kapki [główny wierzyciel Spartakusa, otrzyma udziały w spółce warte 300 tys. zł. - przyp. red.] - mówi Paweł Żmuda, członek zarządu stowarzyszenia. - Chodzi o zachowanie ciągłości tradycji, żeby ten nowy Motor był kontynuatorem historii tego 60-letniego klubu. Poza tym mamy do przekazania dziewięć grup młodzieżowych, w których trenuje około 250 dzieciaków. To może być trzon dla przyszłości klubu.

Na walnym zebraniu, które odbyło się w poniedziałek, członkowie stowarzyszenia wybrali nowy zarząd, choć nowych ludzi w nim niewielu. W skład zarządu weszli: Beata Czubacka, Marcin Wieczorek, Paweł Żmuda, Krzysztof Stachyra i Grzegorz Szkutnik. Teraz ma on tydzień na ukonstytuowanie się i wybranie prezesa.

- Nadal nie jestem zwolennikiem połączenia ze Spartakusem, ale to już nie moja decyzja - kontynuuje Paweł Żmuda. - Mnie i członkom stowarzyszenia zależy teraz na tym, żeby w Motorze pozostała tradycja. Przyszłość stowarzyszenia została określona podczas rozmów w ratuszu i skoro to spółka ma prowadzić drużynę, to my chcemy w tym uczestniczyć, ale podkreślam to po raz kolejny - na partnerskich zasadach.gw
Źródło: motorlublin.com/forum/viewtopic.php?t=971


Temat: Stali klienci
Cytat:
Każdy szuka najkorzystniejszej oferty. Szukasz najlepszej oferty, czy najlepszej promocji - bo to dwie różne sprawy.
Ja np. mam gdzieś promocje i liczę ile mi to wyjdzie w ostatecznym rozrachunku. W końcu kupuje usługę i dopóki spełnia ona określone założenia, to nie mam zamiaru z niej rezygnować. Dlatego np. od kilku lat mam ten sam numer w tej samej sieci, pomimo tego, ze moi znajomi zmieniają numer co trzy miesiące bo "o teraz tu jest fajna promocja".

Cytat:
Ale to chyba oczywiste prawa rynku? Jakie prawa rynku? To jest marketing wprowadzony chyba przez operatorów telefonii komórkowej. Następnie ludziom ubździło się, ze każdy ma obowiązek dawać im coś za darmo, bo jak nie to oni puszcza focha. Czy jak u Ciebie na osiedlu otwierają sklepik i przez pierwszy tydzień mają wszystko 30% taniej, to po roku robienia u nich zakupów wbijasz do właściciela z pretensją, że teraz też chcesz mieć promocje albo będziesz robił zakupy 2 km dalej, bo tam akurat nowy sklep i mają obniżki?

Cytat:
"stary" klient był traktowany przynajmniej na równi z nowym. A niby dlaczego tak ma być? Pomyśl trochę. Każdy chce umowę podpisać najwyżej na rok, z tego przez pół roku mieć bonusy. Po roku przedłożenie i znów pół roku płaci 50%.
Jesli pracujesz, to może zrobisz promocje dla swojego szefa, i co roku, przez pół roku będziesz pracował dla niego za 50% Twojego normalnego wynagrodzenia. No co... przecież niedoświadczony pracownik, który jest na stażu zarabia znacznie mniej. Kasy przybywa z awansami lub okolicznościowo z premiami. Dlaczego stary ma nie być traktowany jak nowy?

Operatorzy jeszcze naiwnie wierzą w to, ze wystarczy przyciągnąć użytkownika promocją, a potem zapewnić mu akceptowalne dla niego warunki. Niestety w kraju skąpców i dusigroszów to już zaczyna być niewykonalne.

Każdy szpanuje plazmami 60" a robi wielkie strajki, bo mu nie chcą opłat obniżyć z małych na jeszcze mniejsze i dorzucić coś gratis. Bo przecież jak ktos 10 lat już jest np. czyimś klientem, to ten powinien do niego dopłacać nawet - i cieszyć się, ze ten raczy korzystać z jego usług.

Bez urazy, ale to nieco prowincjonalne...
- korzystam z usługi tylko dla tego bo jest promocja,
- kupię nowe ciuchy tylko dlatego, bo jest posezonowa obniżka,
- kupię coś dobrego do żarcia tylko dlatego bo hipermarket zrobił przecenę,
Co najciekawsze - wcale nie jestem biedny. Usługi najlepsze na rynku, ciuchy tylko markowe, a jedzenie w najlepszym gatunku.

Wystarczy zrozumieć, ze promocja to tylko okazja a nie konieczność usługodawcy. Jest - to się korzysta. Ale warunkowanie zrobienia czegoś tylko wtedy jak będzie promocja, jest pomysłem trochę niedorzecznym.

PS. Przypomina mi się moja ciotka, która mieszka w willi ze 400 m^2 ale gości raczy oranżadą z Helleny bo akurat promocja na 9-ciopak była w Biedronce.
Źródło: nhdtv.pl/forum/showthread.php?t=13486